تبلیغات
بسیج - فهمیده فرهنگ عملیات شهادت‌طلبانه را پایه‌‌گذاری كرد
بسیج
خوش آمدید

فهمیده فرهنگ عملیات شهادت‌طلبانه را پایه‌‌گذاری كرد

نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 8 آذر 1388   03:20 ب.ظ

 

Image

یك نویسنده دفاع مقدس گفت:
چندی پیش مطالبی در خصوص نحوه شهادت حسین فهمیده منتشر شد كه قصد انكار این حماسه بزرگ را داشتند ولی حقیقت این است كه كار شهید فهمیده فرهنگی را پایه‌گذاری كرد كه پس از آن در تمام دنیا مورد استفاده قرار گرفت.
سعید عاكف در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص اینكه چرا مظلومیت شهید فهمیده و امثال شهیده فهمیده‌ها روز به روز بیشتر می‌شود، اظهار داشت: لازمه ورود به چنین عرصه‌هایی، فهم درست و حقیقی از فرهنگ ایثار و شهادت است و هر فردی كه می‌خواهد در این زمینه‌ كار انجام دهد ابتدا باید به درستی از شهدا تأثیر گرفته باشد تا بتواند تأثیرگذار باشد.
وی افزود: فهم حقایقی كه در 8 سال دفاع مقدس اتفاق افتاد، با معیارهای مادی قابل بررسی نیست و لازمه درك حماسه‌های خلق شده، قدم گذاشتن در مسیر شهدا و آرمان‌ آنهاست.
این نویسنده دفاع مقدس گفت: بسیاری از نویسندگان، اعتقاد دارند كه لازمه خلق یك اثر، عنصر آگاهی است ولی زمانی كه به بحث شهدا و دفاع مقدس می‌رسند همان افراد عینك متكبرانه به چشم می‌زنند و كارهایی را انجام می‌دهند كه انجام ندادش حق شهدا را بیشتر رعایت می‌كند.
عاكف بیان كرد: چندی پیش مطالبی در رابطه با نحوه‌ به شهادت رسیدن محمد حسین فهمیده منتشر شد كه مظلومیت این نوجوان 13 ساله را بیش از گذشته برجسته ساخت.
وی ادامه داد: در این مطلب شهادت حسین فهمیده به نحوی كه نارنجك به خود بسته بود و تانك دشمن را منهدم كرد زیر سوال رفته است و نویسنده این مطلب، اصل این ماجرا را انكار كرده است.
این نویسنده دفاع مقدس با اشاره به تحقیقات انجام شده در این زمینه خاطر نشان كرد: شهید فهمیده با هدف انجام عملیات استشهادطلبانه به سمت تانك دشمن رفت و با انجام این كار دشمنان را مجبور به عقب نشینی كرد و این جریان به صورت فرهنگی درآمد كه بسیاری از شهدا به آن تأسی كردند.


نوشته شده توسط:پریسا حمیدی